Reference

V každém tržním segmentu, ve kterém IVITERA podniká, jsme buď první, kdo Vám nabízí dané řešení, nebo první, kdo vnesl do stávajícího segmentu výraznou inovaci, kterou Vám nikdo jiný nenabídne.

Tomáš Pospíchal v rozhovoru pro Rádio ZET na téma moderních způsobů osobního a profesního rozvoje

Hovoří o projektu Selflearning.cz, který Ivitera poskytuje jednotlivcům, ale především firmám pro rozvoj jejich zaměstnanců.

Selflearning.cz je internetový vzdělávací portál, který funguje na principu monitoringu stovek předních internetových zdrojů i autorských textů předních českých odborníků z praxe z oblasti managementu, obchodu a marketingu, lidských zdrojů, ale i úzce specifikovaných témat podle požadavků firemních uživatelů – například energetika, bankovnictví apod.


Zaměstnanci se do DHL IT Services chtějí vracet i po rodičovské dovolené

reference DHL IT Services poskytuje již přes deset let špičkový IT servis svým obchodním jednotkám Deutsche Post DHL (DPDHL) Group a snaží se také neustále zlepšovat pracovní podmínky a příležitosti svým lidem včetně zaměstnanců na mateřské a rodičovské dovolené.

Ve společnosti aktuálně pracuje v pestrém multikulturním prostředí okolo 1200 zaměstnanců na převážně technických pozicích. Až 80 % pracovních míst je primárně obsazeno muži. Netechnických pozic je ve firmě méně a objevily se situace, kdy po ukončení rodičovské dovolené nastaly potíže se zařazením zaměstnance zpět do pracovního procesu.

„Ako medzinárodná spoločnosť sme si boli vedomí toho, že to nieje úplne správne a že je potrebné s tým niečo urobiť a podporiť work-life balance. Preto sme prišli s nápadom externého portálu, ktorý umožnuje našim neaktívnym zamestnancom zostať s nami v kontakte. Takto si títo zamestnanci udržia prehľad o tom, čo sa vo firme deje, aké sú novinky, plány, zmeny atď,“ hodnotí vzniklou situaci a její řešení Dáša Václavíčková, která má od roku 2013 ve společnosti kompletně na starosti komunikaci a procesy týkající se zaměstnanců na mateřské či rodičovské dovolené.

reference V lednu roku 2014 proto firma ve spolupráci se společností IVITERA spustila za tímto účelem pro své zaměstnance na MD a RD externí portál ITS Family Portal, skrze který poskytuje rodičům informace o novinkách, jako je aktuální organizační struktura, odborné články nebo otevřené pozice ve společnosti i řadu dalších užitečných nabídek pro volný čas.

„Od spustenia tohoto portálu sa evidentne zvýšilo prepojenie medzi touto skupinou zamestnancov a zamestnávateľom, čomu napovedajú aj súčastné štatistiky. Naši zamestnanci portál aktívne navštevujú a nielen zo štatistik ale hlavne zo zpӓtnej vӓzby vieme, že to bol správny krok,“ hodnotí s odstupem implementaci programu Dáša Václavíčková.

„Investici do našich zaměstnanců, zejména do jejich vzdělávání a rozvoje v souladu s work-life balance, vnímáme jako klíčovou součást naší strategie rozvoje lidských zdrojů. Osobně se domnívám, že i díky tomuto přístupu jsme v roce 2014 a 2015 vyhráli první místo a získali ocenění Zaměstnavatel roku v Praze,“ doplňuje Dáda Downerová, HR ředitelka DHL IT Services.

Reference HR News, 7/2015

Rozhovor s Jitkou Schmiedovou, Human Resources Director, Česká spořitelna, a.s.

Jitka Schmiedová v HRtv.cz: Jak uspět jako manažer ve velké společnosti

Rozhovor HR tv s Jitkou Schmiedovou, ředitelkou úseku Lidské zdroje (HR) České spořitelny/Erste Group. Jitka pracuje v oblasti HR od roku 1998. Během své kariéry mimo jiné zastávala pozice ředitelky úseku Lidské zdroje České spořitelny, viceprezidentky pro lidské zdroje a property ve společnosti Vodafone CR, ředitelky oddělení lidských zdrojů ve Všeobecné zdravotní pojišťovně či manažerky lidských zdrojů ve společnostech Norsk Hydro ASA Praha, Mitsubishi Electric Automotive Czech a Accenture.

Reference Jitka Schmiedová, 10/2014

Selflearning a EduCity pohledem Michala Hanuse VZP

Selflearning a EduCity pohledem Michala Hanuse z VZP

Tři roky zkušeností VZP s využíváním služby Selflearning pro manažery. Selflearning úspěšně pomáhá sebevzdělávání zaměstnanců. Úspory nákladů díky Selflearningu, využití moderních technologií a trendů pro rozvoj zaměstnanců. Nástroj pro interní vzdělávání. EduCity jako nástroj pro usnadnění práce a zjišťování nabídky na trhu vzdělávání.

Reference Michal Hanus, 5/2014

Selflearning a EduCity a ostatní služby Ivitera a.s. pohledem Ing. Zdeňka Šimka, PhD. VZP

Selflearning a EduCity a ostatní služby Ivitera a.s. pohledem Zdeňka Šimka, personálního náměstka VZP

Co oceňuje VZP a ostatní klienti na službě EduCity a Selflearning? Výhody spolupráce s EduCity jako největším hráčem na trhu. Úspory času a peněz při spolupráci s leaderem trhu. Selflearning jako úspěšný nástroj pro manažery, kteří na sobě chtějí pracovat a vzdělávat se.

Reference Ing. Zdeňk Šimek, PhD., 5/2014


Moje EduCity boduje. IVITERA se stala strategickým partnerem RWE

RWE - Strategický partner roku Dne 19. března 2015 se v pražském sídle společnosti RWE Česká republika a.s. uskutečnil 2. ročník Dne dodavatelů - setkání klíčových dodavatelů skupiny nominovaných na Top dodavatele pro rok 2014.

Naše společnost IVITERA a.s., provozovatel portfolia vzdělávacích a informačních portálů EduCity, HR News a dalších a dlouholetý dodavatel služeb RWE, se taktéž umístila - v kategorii Neplynárenských aktivit získala titul Strategický partner roku 2014 za službu Moje EduCity. Ocenění za firmu převzal Pavel Hofman, spolumajitel společnosti.

Nejlepší dodavatelé skupiny byli vyhlašováni celkem ve čtyřech oblastech spolupráce – Plynárenské aktivity, Neplynárenské aktivity, BOZP a Výstavba sítě. Hodnotil se jak přínos ke vzájemné spolupráci, tak oblast transparentnosti, společenské odpovědnosti a kvality služeb dle konkrétních kritérií.

Závěrečnému vyhlášení Top dodavatelů, které bylo nejdůležitějším momentem celého dne, předcházel také další program. Ten nabídl mimo jiné zhodnocení uplynulého roku 2014 a zároveň výhled skupiny RWE pro stávající rok 2015. Mezi tématy pak nechybělo například představení nových platebních podmínek či hodnocení dodavatelů.

Bližší informace naleznete přímo na stránkách skupiny RWE.

Reference RWE Česká republika a.s., 4/2015

Maminky v ČSOB získaly cenu pro nejlepší HR projekt

Pomoci rodičům udržet si stávající potenciál a současně uplatnit nové znalosti, dovednosti a zkušenosti získané rodičovskou rolí. Tak zní cíl Programu pro maminky a tatínky v ČSOB, který je určen rodičům od odchodu na mateřskou či rodičovskou dovolenou a zahrnuje celou řadu nástrojů pro úspěšný návrat do zaměstnání. Československá obchodní banka získala za tento program vítězné ocenění HREA – Excellence Award® 2011 na odborné konferenci HR Know How 2012.

Hlavní impulz pro vznik programu přišel v roce 2008, kdy z ČSOB v rámci celorepublikového baby boomu odcházelo v průměru dvacet maminek měsíčně na mateřskou dovolenou. Dnes je v programu zapojeno přibližně 200 rodičů, z nichž 120 pracuje na částečné úvazky. Přihlásit se mohou ženy i muži. Připraveny jsou pro ně workshopy, konzultace z oblasti pracovního práva, e-learning, koučování a především individuální přístup k plánování další kariéry.

Gro programu je spojení vzdělávání v průběhu rodičovské dovolené a možnost pracovat na částečný úvazek dle možností a schopností rodičů,“ vysvětluje členka projektového týmu Programu pro maminky a tatínky v ČSOB Jana Skalková. Ta si program vyzkoušela na vlastní kůži. V rámci své mateřské dovolené připravovala metodiku programu a od deseti měsíců věku svých dvojčat nastoupila zpět na částečný úvazek.

K udržení kontaktu s bankou a kolegy pomáhají rodičům v ČSOB interní časopisy a neformální setkání rodičů. Novinkou letošního roku bude zavedení burzy práce či spolupráce s rodinnými centry. To vše zastřešuje online portál Programu pro maminky a tatínky v ČSOB, který je přístupný na samostatné internetové doméně. Pro Československou obchodní banku jej vytvořila společnost Ivitera a.s., provozovatel internetových portálů pro manažery a HR profesionály EduCity.cz, HRNews.cz a dalších.

Rodiče, kteří se přihlásí na portál, získají přehled o aktuální nabídce vzdělávacích a dalších akcí v rámci programu. Najdou zde kontakty, kam se obracet s dotazy různého zaměření, odkazy na zajímavé informace pro rodiče i mimo banku a také knihovnu vzdělávacích článků pro účely svého profesního i osobního rozvoje.

Největší přínos programu vidím v tom, že banka neztrácí kontakt s lidmi, kteří jsou zkušení a jejich práce je baví. Vidíme obrovskou motivaci a nasazení rodičů, kteří se vracejí,“ shrnuje Jana Skalková.

IVITERA a.s.vytvořila a provozuje portál Rodiče ČSOB od roku 2011

Reference HR News, 3/2012


Česká spořitelna, a.s. používá Moje EduCity
jako své ESO 2006 - 2012

Jan Nebáznivý Jan Nebáznivý, Senior specialista vzdělávání

Jak se Vám využití portálu osvědčilo v oblasti firemního vzdělávání?
Portál „Moje Educity“ jsme zavedli do České spořitelny pod názvem „ESO – Expresem k osobnímu rozvoji“ a graficky upravili do korporátních barev tak, aby byl pro zaměstnance vizuálně co nejpříjemnější. Je součástí našeho intranetu a v souladu s grafikou, na kterou jsou zaměstnanci zvyklí. Stačí jen pár kliknutí a můžete si vybrat ze široké škály vzdělávacích aktivit. Je to nástroj, který umožňuje zaměstnancům České spořitelny lepší orientaci v nabídce tisíců kurzů, seminářů a konferencí.

V jakých aspektech Vám tento systém usnadnil práci?
Systém usnadňuje práci hned z několika pohledů. Zaměstnancům pomáhá s vyhledáváním vhodných kurzů díky umístění nabídky veškerých vzdělávacích aktivit na jednom místě a podává jasné instrukce, jak vybraný kurz objednat. Odboru vzdělávání šetří čas věnovaný výběru vzdělávacích akcí. Zaměstnance odkazujeme rovnou na „ESO“ a na základě jejich požadavků pak kurzy po schválení snadno objednáme.

Jak se Vám s portálem pracuje a jak náročné bylo systém v ČS zavést?
Portál ESO využíváme jako elektronický katalog s nabídkou veřejných vzdělávacích akcí a jejich dodavatelů pro všechny zaměstnance ČS. Administrátoři vzdělávání mají navíc přístup i k nabídce kurzů na míru a profilů společností, které jsou na EduCity registrovány. Implementace systému proběhla rychle, stačilo upravit grafické a obsahové menu tak, aby odpovídalo našim potřebám. Důležitý byl i fakt, že máme k dispozici celofiremní intranet, na který jsme mohli vstupní odkaz do ESA umístit. Zaměstnanci se tak mohou do systému připojit bez nutnosti zadávání přihlašovacích údajů.

Reference Jan Nebáznivý, 7/2011

Jak používá Moje EduCity Telefónica O2 Czech Republic, a.s., od roku 2007 - doposud

Václav Krecl Václav Krecl,
supervisor L&D,
Human Resources & Organizational Learning

Společnost Telefónica O2 Czech Republic používá systém Moje EduCity pro výběr a objednávání externích vzdělávacích akcí pro naše zaměstnance od února 2007.

Od ledna 2009 začne Telefonica O2 Czech Republic a její dceřinné společnosti používat Moje EduCity i pro nabídku kompletního katalogu interních kurzů s propojením na schvalovací systém a SAP.

Rozhodli jsme se pro Moje EduCity, neboť jde o jediný vzdělávací systém na českém trhu, který nabízí aktualizovanou nabídku desítek tisíc kurzů od většiny subjektů na trhu vzdělávání a zároveň spolehlivé softwarové řešení procesu výběru a objednávání interních i externích kurzů s možností napojení na SAP.

Elektronický katalog kurzů a dodavatelů Moje EduCity nám poskytuje lepší kontrolu nad procesem vzdělávání. S EduCity rovněž spolupracujeme při oslovování dodavatelů do výběrových řízení na interní vzdělávání.

Služby portálu EduCity nám umožňují centralizovat nabídku interních i externích kurzů a šetří administrativní i personální náklady při komunikaci s dodavateli.

Se službami EduCity jsme velice spokojeni a chceme tuto spolupráci v budoucnosti dále rozvíjet.

Reference Václav Krecl, 11/2008