Zpět na výpis kurzů

Prosazení fungování obchodu metodou Inside Sales

Pokud se někdo chce stát lídrem, nesmí kopírovat postupy ostatních.  Je třeba zapomenout na soupeření s konkurencí. Nemá cenu přemýšlet jak předběhnout konkurenci, je třeba jen uvažovat, co bude chtít zákazník zítra a jak mu to nabídnout.

Proč měnit obchod?

Proč by se mělo měnit něco co funguje? Odpověď na tuto otázku je jasná. Obchod se musí změnit, protože všechno kolem obchodu se již změnilo. Můžeme se podívat jak na produkty, tak na vnitřní procesy ve firmě. Před pár lety byly hlavním informačním zdrojem, psané noviny. Dnes už většina deníků a velké množství časopisů vzchází elektronicky. Obchod s eknihami jde nahoru (v USA už předstihl tištěné knihy). Lidé jsou zvyklí nakupovat na internetu. Používají internet k vyhledávání informací, srovnávání nabídek atd.

A co ve firmách. HR už dávno nehledá zaměstnance výhradně formou letáčků, nebo inzercí v tisku. Firmy investují nemalé zdroje do svých webových stránek. Vytvářejí vlastní aplikace a on-line řešení. Objednávky zásobování probíhají čím dál častěji elektronicky. Finance, administrativa, veškeré podpůrné procesy – ti všichni využívají IT nástroje ke zjednodušení a zefektivnění procesů.

Vlastníci firem stále tlačí na snižování nákladů, zvyšování efektivity atd. V tomto prostředí nelze zůstat stát beze změny.

Obchod byl vždy hybnou silou společnosti a to jak z hlediska firmy tak i vývoje lidstva. Aby si ale tuto roli zachoval, musí být i lídrem změn a svým přístupem udávat rytmus chodu společnosti.

Představte si jak byste se jako vlastník firmy dívali na své zaměstnance, pokud by vám řekli, že pracují sotva ½ pracovní doby. Proč se na to ptám? Protože přesně tohle vyšlo z průzkumu mezi obchodníky a nákupčími (u obchodníků byl ten čas ještě o trochu horší).  Obě dvě skupiny by to chtěli zlepšit. Podívejte se jak by chtěli vidět svou profesi v budoucnu.

Budoucnost očima obchodníka

Očekávám, že v budoucnu zvládnu více zákazníků díky užívání IT nástrojů. Budu mít prostor, kde najdu všechny údaje o zákazníkovi, způsob,  jak s ním vést jednání a budu vědět, co ode mě očekává. Nebudu ztrácet tolik času na cestách a pak ještě čekáním na to, až zákazníkovi skončí jiná schůzka.

Budoucnost očima zákazníka

Většina jednání s dodavateli budou probíhat on-line. Když budu potřebovat mluvit s obchodníkem, zavolám mu a prostřednictvím video konference probereme vše podstatné. Jednání budou tak co nejkratší a budou probíhat v naplánovaných časech. Už se nebude stávat, že obchodník nedorazí v důsledku dopravní zácpy, nehody apod. Bude vždy dosažitelný.

Obsah „ochutnávkové“ lekce

  1. Co je Inside Sales
  2. Historie vývoje metodiky
  3. Současnost – porovnání výsledků Inside vs Field obchodníků
  4. Druhy inside sales obchodování
  5. Rychlá řešení – tipy na zlepšení „pro každého“
  6. Ukázky způsobu monitoringu výsledků